15 článků, díky nimž budete úspěšnější

Blog / Dála Musil – 18. prosince 2015

Už po šesté jsem sestavil výběr článků, které mě v posledním půlroce nejvíc zaujaly. Tradičně to byl složitý výběr, ale jedno mají téměř všechny texty společné - pomůžou vám uspět v práci nebo v podnikání a také se odlišit od ostatních. Pojďme na to.

Ať upřesním perex, zaujalo mě samozřejmě daleko víc článků a některé i více než ty dále zmíněné, ale vzhledem k širokému publiku mého blogu budu vydávat specializovanější výběry článků samostatně. Očekávejte i daleko více tipů na zahraniční texty, v Česku píše bohužel na úrovni zahraničí jen málokdo.

Nebojte se být jiní

Když se zamyslíte třeba nad minulým týdnem, co si pamatujete? Všechno nebo jen to, co se nějak lišilo od toho běžného? Je pravděpodobné, že to bude to nejzajímavější. A o tom to často je - kdo chce uspět, nesmí se bát dělat věci jinak a po svém. To dělá třeba AirBank, o jejímž přístupu si můžete přečíst v rozhovoru s marketingovým ředitelem Jakubem Petřinou. Pokud jste šéf, pak se také nebojte to dělat jinak. Upřímně, pro spoustu zaměstnanců bude šéf vždy blbec. Nechcete jím být? Tak se podívejte na text Jaysona Demerse, jak být dobrý lídr.

Třeba jste ale "jen" zaměstnanec a cítíte, že to není ono? Přečtěte si jak poznat, že v práci mrháte svým talentem a nebojte se změny. Možná by pro vás bylo lepší podnikání - mrkněte se na znamení, zda je pro vás vhodné, oba články jsou od Forbesu.

A když už se odlišujeme, pak nesmím zapomenout na článek Martina Rosulka. Ten jde proti zažitým trendům současné "scény" na volné noze, že by se každý měl specializovat jen na něco, a říká v článku nebojte se toho dělat víc. Já sám mám také víc profesních zájmů (marketing, psaní, weby, focení...) a jsem fakt rád, že v tom nejsem sám :-)

Rady pro úspěch nejen na volné noze

Robert Vlach během podzimu vytvořil zajímavý průzkum, jak se daří českým freelancerům. Pokud o práci na volné noze uvažujete, určitě si ho prohlédněte. Jestliže už sami na sebe děláte, pak mám pro vás i další tipy. Hodně se mi líbil letní článek Vlastimila Otta o produktizaci služeb, který vám vysvětlí jak se z OSVČ pomalu stát firmou. Jestliže se však chcete dál držet klasické hodinovky, článek od Annie Pilon vám pomůže s jejím vhodným nastavením.

Ať už budete ve firmě, tvořit produkty nebo dělat služby hodinvkou, hodí se i vědět, jak vhodně dávat a jak přijímat kritiku, text sepsala Dianne Gottsman. A protože jsme u jednání, tak se vyplatí také umět správně vyjednávat, jak radí Robert Vlach.

Chytře pro lepší výsledky

Poslední část dnešního článku věnuji opět trochu webům. Ten první je však obecnější. Michal Maňák v něm rozebírá, jaký je rozdíl mezi dobrým a špatným designem nejen u webu. A designem je myšlené řešení jako takové, nikoliv pouze vzhled. Hodně firem má weby zbytečně složité, což je z pohledu designu špatně. Jak web zjednodušit radí Neil Patel.

Patel sepsal ještě jeden hodně dobrý text (mimochodem neznám moc marketérů, kteří píší delší texty), který se vám bude líbit, a sice jak tvořit případové studie, které budou generovat nové zákazníky. Na nové klienty má pochopitelně velký vliv i způsob cenotvorby. Porozumět psychologii pricingu vám pomůže článek Nicka Kolendy. Poslední dnešní tip na článek je z oblasti affiliate (autorem je Robin Rücker), ale hodí se každému, kdo chce vybudovat úspěšný webový projekt.

A to je pro teď vše. Ahoj příště! :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂