15 článků, které vám pomohou v podnikání

Blog / Dála Musil – 22. června 2015

Tradiční půlroční souhrn vybraných článků nejen od českých autorů vám tentokrát pomůže v podnikání i v marketingu. Pokud chcete mít úspěšnější byznys, neváhejte číst dál.

Rady zkušenějších

Spousta lidí chce dělat vlastní byznys a každý během jeho tvoření udělá spoustu chyb a přešlapů, špatných osobních rozhodnutí apod. O rozjezdu "taxi" Liftago psal ve svém článku zakladatel Ondřej Krátký, závažné chyby dělal v prvních letech designér Jiří Chlebus a práce na volné noze změnila i konzultanta Lukáše Pítru. Copywriter Otto Bohuš se pak během práce na volné noze naučil říkat ne, marketér Lukáš Trnka pro změnu radí, jak poznáte dobré klienty. Poučte se ze zkušenosti ostatních, ať má vaše podnikání snadnější rozjezd.

Jak nastartovat byznys

Máte nápad, ale nevíte, jestli má smysl? Prohlédněte si stručný postup od Jaysona Demerse, který vám s rozhodnutím pomůže. Jestliže už podnikáte a je toho na vás moc, asi byste měli začít skládat svůj vlastní tým - jak na to sepsal Peter Chodelka. Kdo shání zakázky telefonicky a nedaří se mu, neměl by vynechat 55 tipů na úspěšný prodej po telefonu od Miroslava Prince. Fandům e-mailového marketingu pak doporučuji náměty jak rychle nasbírat kontakty od Jacoba McMillena, příp. se mrknout na článek Václava Krajňáka, jak dlouhodobě databázi kontaktů budovat. A pokud je váš problém ve webových stránkách, zkuste je redesignovat s praktickým návodem od Kristin Doherty.

Lepší psaní a blogování

Většina blogerů určitě řeší, jak své články psát co nejefektivněji - Dominika Špačková rozepsala svůj vlastní proces při psaní, jenž by se všem blogerům mohl hodit. Kdo má problém spíše s prodejními texty, pro toho budou užitečné rady pro lepší texty od Václava Krajňáka. Jste-li naopak firma a řešíte možnou spolupráci s blogery, nezapomeňte si přečíst praktický článek od Michelle Losekoot. A u blogování dnešní souhrn textů zakončíme - dobrý blog se může snadno stát místem, na kterém budete vydělávat - obrovský přehled více než 60 způsobů monetizace blogu sepsal Paul Back.

Věřím, že se vám výběr nových článků hodí a na nový souhrn toho nejlepšího se těšte opět přibližně za 6 měsíců.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂