15 inspirativních článků, jak uspět v podnikání

Blog / Dála Musil – 27. listopadu 2013

Druhá polovina roku 2013 byla opět plodná na zajímavé články o podnikání, práci, výdělcích i marketingu. Souhrn těch podle mě nejzajímavějších si teď můžete přečíst.

O svém životě rozhodujete sami

Start do úspěšného života začíná už tím, jaké jste měli mládí. A pokud vám nikdo tehdy neporadil, co dělat a jak se chovat, Michal Kašpárek to zkouší alespoň teď. Zjistěte, kterých 11 věcí vám měl někdo říct už na střední. Aby byla vaše pracovní kariéra co nejúspěšnější, je důležité mít dobré jméno - staňte se svou vlastní značkou, jak radí Petr Skondrojanis. Práce ani podnikání však není všechno a protože v životě je třeba opravdu naplno žít, Vlado Zlatoš vám poradí, jak si vybudovat vlastní vnitřní bohatství.

Naučte se komunikovat

Je mnoho způsobů, jak zničit své vlastní podnikání. Jedním z nich je neznalost vhodné komunikace. Zbyšek Nádeník proto přináší 7 tipů, jak jednat s klienty. Zkušenosti získáte také časem, inspirovat se můžete třeba u Marka Hnátka, který se hodně naučil za 5 let na volné noze. K obchodování patří i různé schůzky a konzultace, které jsou mnohdy zbytečné. Karel Borovička tudíž radí, jak ušetřit čas i peníze díky placené konzultaci. A když dostanete klienta do problémů, víte podobně jako Lukáš Pítra, jak zvládnout krizovou komunikaci?

Jak (ne)vydělávat

Vydělávat lze mnoha způsoby, znáte je všechny? Mezi dlouhodobě ziskovou výdělečnou činnost mohou patřit podle fotografa Petra Václavka fotobanky, Stanislava Mrázková pak přináší rady pro affiliate začátečníky. O tom, že není třeba mít globální ambice a úspěšný a smysluplný projekt (či startup) lze udělat i v ČR, mluvil nedávno ve své polemice na téma lokální vs globální nesmysl Tomáš Čupr. A když už na projektu děláte, dávejte si pozor na to, co vlastně řešíte a zda je to důležité - o špatné startupové zkušenosti píše Martin Malý.

Věci, co jste možná nevěděli

K podnikání patří i reklama, texty nebo sociální sítě, které jsou fenoménem dneška. Michaely Losekoot se můžete zeptat na vše, co jste kdy chtěli vědět o práci v sociálních sítích. Braňo Macko se pro změnu rozhodl zničit 9 reklamních mýtů, kterým věří spousta lidí. A pokud píšete blog, věděli jste tak jako Ivan Sárközi, jak napsat dlouhodobě navštěvovaný článek? K zajímavým poznatkům o psaní pak došel během jednoho roku pravidelného blogování také Tomáš Erlich.

Na další souhrn inspirativních článků k přečtení se můžete těšit opět za pár měsíců.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte mě, prosím

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂