15 užitečných článků nejen o marketingu a UX

Blog / Dála Musil – 2. července 2017

Půlrok se s půlrokem sešel a já vám přináším opět výběr článků, které mě v posledních 6 měsících nejvíc zaujaly. Bude to o marketingu, webdesignu, UX, emailingu, reklamě a mnohém dalším. Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení :-)

Zážitek pro uživatele

Uživatele, návštěvníky a zákazníky svého webu, e-shopu či aplikace si musíte hýčkat. Více než 120 triků pro zlepšení použitelnosti a UX webu sepsal Nick Kolenda sice už loni, ale já jsem se ke stránce dopracoval až letos - to nic nemění na tom, že je to jeden z nejlepších obsahů v tomto směru, co online najdete. Neméně užitečný mobilní checklist pro e-shopy dal dokupy letos Ondra Ilinčev. A když už řešíme UX, pozor na to, co můžete udělat špatně - Jake Rocheleau vybral 7 UI prvků, které ničí UX a slouží většinou k marketingu. Bacha taky na odvrácenou stranu UX, a tou je dark pattern - tyhle věci fakt nedělejte.

Vyždímejte maximum

Jestli chcete vydělávat a přitahovat zákazníky, využijte všechno, co můžete. Neil Patel sepsal klasické psychologické principy pro zlepšení konverzního poměru a 30 tipů pro lepší reklamy. Vliv hrají samozřejmě v reklamě, potažmo marketingu jako takovém i barvy - díky článku Richarda Baystona se blíž seznámíte s těmi nejkonverznějšími barvami. A co je velký trend posledních let, protože na něj slyší čím dál více lidí, je social proof v podobě osobních doporučení. Jak využít testimonialy na maximum napsal Dustin Walker.

Děkovačka a e-mailing

Máte na svém webu děkovací stránku? A mohl bych ji vidět? No, takže pokud nemáte, Cody Slingerland vám v rozsáhlém průvodci poradí, jak užitečnou děkovačku udělat. Než si ji vytvoříte, povězte, děláte e-mail marketing? Jestli ano, přečtěte si text Michala Leszczynského, kterých 20 automatizovaných e-mailů by se vám mohlo hodit. Nakonec jste-li spíš developeři/kodéři než marketéři, bude se vám líbit techničtější průvodce základy e-mailingu a tvorbou responzivních newsletterů od Lee Munroea.

Mix na závěr

Článek uzavřeme posledními 4 tipy, které se mi nepovedlo nikam jinam zařadit. Nuže... Ondra Ilinčev dnes po druhé, tentokrát na téma jak vytvořit případovou studii. Pokud by vás spíš zajímalo jak vydělat peníze na Youtube a další věci kolem Youtuberů, poradí vám ve článku Martin Rosulek. Jestli nemáte na videa ani pomyšlení, protože třeba nestíháte, přečtěte si tipy k sebeřízení od Dana Gamrota. A poslední článek vyšel vlastně teprve před týdnem, ale jeho užitečnost to nesnižuje - Jirka Rostecký sepsal na základě dotazu od nováčka na volné noze pár tipů, jak získat první zakázky.

Co říci na závěr? Čtěte, vyplatí se to. Další tipy ke čtení vám sepíšu na konci roku :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  Facebook stránka  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂