15 užitečných článků o práci, podnikání a marketingu

Blog / Dála Musil – 29. května 2014

Po půlroce opět přináším souhrn těch nejlepších článků, které se podle mě v posledních měsících urodily. Doporučuji je přečíst všem, kdo pracují, podnikají nebo chtějí podnikat a především chtějí ve své práci či v podnikání uspět.

Je nebo není podnikání snadné?

O práci na volné noze koluje spousta předsudků, které jsou mnohdy neopodstatněné, jak píše Robert Vlach. Částečně za pravdu mu dává Dalibor Špok, který vyvrací některé mýty a radí, jak jednoduše a bez zbytečností s podnikáním začít. O co je ale snadnější start podnikání, o to těžší je pak jeho pokračování. Že freelancování není taková zábava, jak to na začátku možná vypadá, tvrdí Michal Kašpárek. Mnohdy se můžete i spálit, přijít zbytečně o zakázky nebo si brát víc, než zvládnete, což prožil Lukáš Pítra. Jak ale říká Vítězslav Válka, když budete při podnikání dostatečně přemýšlet i šetřit na správných místech, nakonec můžete hodně vydělávat a přitom stále dělat to, co máte rádi.

Pracujete, ale máte problémy?

Kdo nepodniká, ten pracuje jako zaměstnanec. I v zaměstnání může být ale člověk úspěšný, bohatý a dělat to, co ho baví. K dosažení úspěchu obecně je ale potřeba dodržovat určité zásady, o nichž píše Petr Casanova. Člověk se při dodržování mnohých samozřejmě nesmí bát riskovat a třeba se i opřít do špatného šéfa, pokud takového máte. Jak říká v rozhovoru s Jiřím Rosteckým koučka Zuzana Hönigová, někteří manažeři a šéfové totiž neumějí s lidmi jednat. O to horší pak samozřejmě je, když si chcete říct o zvýšení platu - jak v tom uspět radí Zdeněk Vesecký.

Uspějte díky vhodnému marketingu i komunikaci

Úspěch vám v podnikání do klína sám od sebe nespadne, musíte se k němu propracovat. Základem pro vás bude správné nastavení marketingu, k němuž sepsal rady Jiří Bednář. Samozřejmostí by pro vás měl být v dnešní době dobře použitelný a účinný web, s jehož tvorbou má mnoho zkušeností Jan Kvasnička. Na marketing a webové stránky navazuje vhodná komunikace, která by měla být jednotná a především užitečná, jak si myslí Roman Hřebecký. Protože budete komunikovat s velkou pravděpodobností i na sociálních sítích, zapamatujte si 10 pravidel od Daniela Dočekala, jak na nich působit co nejlépe. A když už se náhodou dostanete do problémů a některý zákazník se do vás pustí, snažte se to vyřešit logicky a po dobrém, jak radí Martin Malý.

Na další vybrané články nejen k podnikání, marketingu, komunikaci či pracovním úspěchům se můžete těšit opět přibližně za 6 měsíců.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant a designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální pracovní život – věnuje se hlavně Notionu, UX designu a návrhu digitálních řešení. O podnikání, osobním rozvoji a všem digitálním píše už 10 let.


Přečtěte si i další zajímavé články

Otevřít blog

Nenechte si ujít skvělý obsah z blogu