15 užitečných článků o práci, podnikání a marketingu

Blog / Dála Musil – 29. května 2014

Po půlroce opět přináším souhrn těch nejlepších článků, které se podle mě v posledních měsících urodily. Doporučuji je přečíst všem, kdo pracují, podnikají nebo chtějí podnikat a především chtějí ve své práci či v podnikání uspět.

Je nebo není podnikání snadné?

O práci na volné noze koluje spousta předsudků, které jsou mnohdy neopodstatněné, jak píše Robert Vlach. Částečně za pravdu mu dává Dalibor Špok, který vyvrací některé mýty a radí, jak jednoduše a bez zbytečností s podnikáním začít. O co je ale snadnější start podnikání, o to těžší je pak jeho pokračování. Že freelancování není taková zábava, jak to na začátku možná vypadá, tvrdí Michal Kašpárek. Mnohdy se můžete i spálit, přijít zbytečně o zakázky nebo si brát víc, než zvládnete, což prožil Lukáš Pítra. Jak ale říká Vítězslav Válka, když budete při podnikání dostatečně přemýšlet i šetřit na správných místech, nakonec můžete hodně vydělávat a přitom stále dělat to, co máte rádi.

Pracujete, ale máte problémy?

Kdo nepodniká, ten pracuje jako zaměstnanec. I v zaměstnání může být ale člověk úspěšný, bohatý a dělat to, co ho baví. K dosažení úspěchu obecně je ale potřeba dodržovat určité zásady, o nichž píše Petr Casanova. Člověk se při dodržování mnohých samozřejmě nesmí bát riskovat a třeba se i opřít do špatného šéfa, pokud takového máte. Jak říká v rozhovoru s Jiřím Rosteckým koučka Zuzana Hönigová, někteří manažeři a šéfové totiž neumějí s lidmi jednat. O to horší pak samozřejmě je, když si chcete říct o zvýšení platu - jak v tom uspět radí Zdeněk Vesecký.

Uspějte díky vhodnému marketingu i komunikaci

Úspěch vám v podnikání do klína sám od sebe nespadne, musíte se k němu propracovat. Základem pro vás bude správné nastavení marketingu, k němuž sepsal rady Jiří Bednář. Samozřejmostí by pro vás měl být v dnešní době dobře použitelný a účinný web, s jehož tvorbou má mnoho zkušeností Jan Kvasnička. Na marketing a webové stránky navazuje vhodná komunikace, která by měla být jednotná a především užitečná, jak si myslí Roman Hřebecký. Protože budete komunikovat s velkou pravděpodobností i na sociálních sítích, zapamatujte si 10 pravidel od Daniela Dočekala, jak na nich působit co nejlépe. A když už se náhodou dostanete do problémů a některý zákazník se do vás pustí, snažte se to vyřešit logicky a po dobrém, jak radí Martin Malý.

Na další vybrané články nejen k podnikání, marketingu, komunikaci či pracovním úspěchům se můžete těšit opět přibližně za 6 měsíců.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂