15 zajímavých a inspirativních článků nejen o podnikání

Blog / Dála Musil – 4. července 2013

V posledním půlroce se na českém internetu objevilo mnoho zajímavých nebo inspirativních článků a názorů o podnikání, práci nebo třeba komunikaci. Vybral jsem pro vás a lehce shrnul 15 článků, ze kterých si určitě odnesete užitečné poznatky.

Podnikání je dřina

Asi není pochyb o tom, že podnikání není zrovna jednoduché. Spousta lidí se do něj ale pouští proto, jak píše Jiří Pivoňka, že se nechtěji stát zaměstnancem. Pokud se na podnikání teprve chystáte, Lukáš Pítra vás může inspirovat, jaké to je poprvé na volné noze. Nejen on se ale zmiňuje o problémech, které vás mohou potkat. Jiří Rostecký přináší hlavně začínajícím podnikatelům seznam chyb, kterých byste se měli vyvarovat. Podobně smýšlí i Mário Roženský o tom, proč někteří lidé nebudou nikdy bohatí.

Snažte se pořád zlepšovat

Úspěch nikdy nepřichází sám od sebe, ale často si cestu k němu můžete usnadnit. Jestliže vás trápí nedostatek času, Michal Kašpárek doporučuje zavést účinný způsob jeho organizace spojený s pevně stanovenou pracovní dobou. A i když se vám ze začátku bude v podnikání dařit, Petr Kováčik radí být obezřetný, protože velké problémy přicházejí až později. Jakmile všechny problémy překonáte, zkuste podle Vladimíra Dědka zjistit, zda jste ještě průměrní nebo jste povýšili na špičku ve svém oboru.

Naučte se komunikovat online

Když umíte dobře svou práci, což takhle se propagovat a komunikovat s dalšími lidmi z oboru nebo veřejností? Jedním z nejsilnějších komunikačních prostředků současnosti jsou sociální sítě. Je jich hodně a podle Roberta Vlacha je i mnoho způsobů, jak se prezentovat na sociálních sítích. Vhodný způsob komunikace na Twitteru vám nastíní Marek Picha. Pro ty z vás, kteří chtějí psát delší texty, pak radí Tomáš Erlich dávat pozor na negativní stránku blogování. Anebo chcete komunikovat komplexně? Získávat náštěvníky pro svůj web? Pak si nezapomeňte zdarma stáhnout e-book o inbound marketingu od české společnosti H1.cz.

Různý pohled na práci

Jak uvádí Jiří Hlavenka, kvůli technologiím bude práce neustále ubývat. Co si ale mnoho lidí neuvědomuje, je fakt, že v minulosti lidé pracovali zadarmo a ještě je to bavilo, což je příklad sociální sítě Líbimseti od Oldřicha Neubergera. A ptáte se, co dělat, když chcete získat dobré zaměstnance? Richard Fridrich tvrdí, že je důležité lidem nabídnout dostatečně dobré důvody, proč u vás pracovat. A když už k vám někdo bude chtít, vybírejte si ty schopné. Někdo se například nevyzná příliš v PR, přesto o něm zkouší mluvit na konferenci. Jiří Hiemer doporučuje, jak na takové akci o public relations nepřednášet.

Věřím, že vám tento článek přinesl inspirativní čtení a opět posunete svou práci o kousek blíže vytouženému úspěchu.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte mě, prosím

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂