15 zajímavých článků pro osobní rozvoj i byznys

Blog / Dála Musil – 14. ledna 2015

Druhá polovina roku 2014 přinesla opět spoustu užitečných článků od českých autorů, tentokrát převážně osobním rozvoji. Chcete-li se tedy také ve svém životě, v práci nebo ve vlastním podnikání nadále rozvíjet, neváhejte si je přečíst.

Pro úspěch se musíte rozvíjet

Směr vašeho života se určuje mezi 20. a 30. rokem, Ján Simkanič proto sepsal užitečný článek, kterých 10 věcí byste měli do třicítky stihnout. Protože mnohdy jde hlavně o vlastní disciplínu, není od věci zjistit, jak posilovat svou vůli, což radí Petr Ludwig. Na cestě se budete setkávat s mnoha zlozvyky, které ničí váš úspěch a můžete si také přečíst, jak na svůj první milion dosáhl Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DámeJídlo. A o tom, že změna oboru a cesta za vlastním snem se vyplatí, vás přesvědčí v rozhovoru královna sushi Barbora Rektorová.

Jak být úspěšnější v podnikání

Přestože mnoho lidí chce podnikat, málokdo chce prodávat - přitom se bez prodeje neobejdete. Že je potřeba se naučit nejdříve prodávat radí Mário Roženský. Pokud na všechno nechcete být sami, přestaňte sólovat a spolupracujte, jak doporučuje Zbyšek Nádeník. A když už vás bude víc nebo budete chtít podobně jako Mário Roženský více volného času, nevyplatilo by se založit firmu?

Byznys jsou i peníze a faktury

Pustíte-li se do vlastního podnikání, počítejte s tím, že budete muset vydělávat, pokud se chcete uživit. Na co se při byznysu na volné noze připravit sepsal článek Vlastimil Ott. Nejen on mluvil o penězích, ty jsou totiž skutečně důležité. Uvědomili jste si někdy tak jako Jindřich Bráza, jestli platíte za práci nebo za znalosti a jaký je v tom rozdíl? Pokud se chcete podnikáním uživit, inspirujte se také u Zbyška Nádeníka, jak o cenách vlastní práce jednat s klienty, kteří by chtěli slevu.

Široké možnosti marketingu i komunikace

Marketing je extrémně rozsáhlý obor a vyplatí se vědět, co je dobré využít a co ne. Neobejdete se bez účinného webu, jak ho získat radí Jan Řezáč. Podnikání ale probíhá i živě offline, takže je podstatné být v komunikaci vždy jednotní, jak píše Marián Kábele. Mnoho firem využívá také public relations, stručný průvodce PR nejen pro mladé firmy proto sepsala Michala Gregorová. A nakonec, víte stejně jako Václav Krajňák, jaká je marketingová strategie pro získání nadšených zákazníků?

Věřím, že i poslední výběr nejlepších článků z českého internetu pro vás byl prospěšný a opět posunete svůj vlastní rozvoj i byznys o level výše.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant a designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální pracovní život – věnuje se hlavně Notionu, UX designu a návrhu digitálních řešení. O podnikání, osobním rozvoji a všem digitálním píše už 10 let.


Přečtěte si i další zajímavé články

Otevřít blog

Nenechte si ujít skvělý obsah z blogu