15 zajímavých článků pro osobní rozvoj i byznys

Blog / Dála Musil – 14. ledna 2015

Druhá polovina roku 2014 přinesla opět spoustu užitečných článků od českých autorů, tentokrát převážně osobním rozvoji. Chcete-li se tedy také ve svém životě, v práci nebo ve vlastním podnikání nadále rozvíjet, neváhejte si je přečíst.

Pro úspěch se musíte rozvíjet

Směr vašeho života se určuje mezi 20. a 30. rokem, Ján Simkanič proto sepsal užitečný článek, kterých 10 věcí byste měli do třicítky stihnout. Protože mnohdy jde hlavně o vlastní disciplínu, není od věci zjistit, jak posilovat svou vůli, což radí Petr Ludwig. Na cestě se budete setkávat s mnoha zlozvyky, které ničí váš úspěch a můžete si také přečíst, jak na svůj první milion dosáhl Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DámeJídlo. A o tom, že změna oboru a cesta za vlastním snem se vyplatí, vás přesvědčí v rozhovoru královna sushi Barbora Rektorová.

Jak být úspěšnější v podnikání

Přestože mnoho lidí chce podnikat, málokdo chce prodávat - přitom se bez prodeje neobejdete. Že je potřeba se naučit nejdříve prodávat radí Mário Roženský. Pokud na všechno nechcete být sami, přestaňte sólovat a spolupracujte, jak doporučuje Zbyšek Nádeník. A když už vás bude víc nebo budete chtít podobně jako Mário Roženský více volného času, nevyplatilo by se založit firmu?

Byznys jsou i peníze a faktury

Pustíte-li se do vlastního podnikání, počítejte s tím, že budete muset vydělávat, pokud se chcete uživit. Na co se při byznysu na volné noze připravit sepsal článek Vlastimil Ott. Nejen on mluvil o penězích, ty jsou totiž skutečně důležité. Uvědomili jste si někdy tak jako Jindřich Bráza, jestli platíte za práci nebo za znalosti a jaký je v tom rozdíl? Pokud se chcete podnikáním uživit, inspirujte se také u Zbyška Nádeníka, jak o cenách vlastní práce jednat s klienty, kteří by chtěli slevu.

Široké možnosti marketingu i komunikace

Marketing je extrémně rozsáhlý obor a vyplatí se vědět, co je dobré využít a co ne. Neobejdete se bez účinného webu, jak ho získat radí Jan Řezáč. Podnikání ale probíhá i živě offline, takže je podstatné být v komunikaci vždy jednotní, jak píše Marián Kábele. Mnoho firem využívá také public relations, stručný průvodce PR nejen pro mladé firmy proto sepsala Michala Gregorová. A nakonec, víte stejně jako Václav Krajňák, jaká je marketingová strategie pro získání nadšených zákazníků?

Věřím, že i poslední výběr nejlepších článků z českého internetu pro vás byl prospěšný a opět posunete svůj vlastní rozvoj i byznys o level výše.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂