20 nej článků, které pomohou vašemu byznysu

Blog / Dála Musil – 11. prosince 2016

Konec roku se blíží a proto ani tentokrát nebude chybět oblíbený souhrn článků, které mě zaujaly ve druhé polovině roku 2016. Své téma si najde každý - reklama, webdesign, práce, cenotvorba, copywriting, emailing, UX, CRO... vyberte si a čtěte :-)

Co dělat, když...

Kdo z vás uvažuje nad vlastním školením jako produktem, neměl by si nechat ujít článek od Roberta Vlacha. Kdo z vás už třeba školil a neměl od klientů vše zaplacené dopředu, mohl přijít na buben. Jak se na nepoctivé klienty připravit sepsala Dominika Špačková. Na buben člověk přijde občas i tehdy, když dostane vyhazov - snažte se v takovém případě ale zachovat klid. Jak reagovat na výpověď dali dokupy ve Forbesu.

Pro dobrý web

Základem úspěšného webu je odpovědět lidem na otázky, které je zajímají - jak na to radí Neil Patel. Řešíte-li responzivní nebo mobilní web, pak se mrkněte i na nejčastější chyby při jejich návrhu, o nichž psal Jan Kvasnička. Když jsme u toho webu, možná děláte obsahový marketing, pro který je podle GetResponse dobré mít správně navržený blog. Důležité jsou u všech webů samozřejmě i formuláře, o typických chybách napsal Ondřej Ilinčev, jak dělat formuláře co nejlépe pak Andrew Coyle.

Úspěch v ecommerce

Pokud máte e-shop, dost možná používáte up-sell, cross-sell a doporučení produktů. Huba Gaspar sepsal 10 tipů, jak tuhle taktiku vyždímat na maximum. S ecommerce souvisí i e-mail marketing, kde je důležitá mj. psychologie naléhavosti, o které píše Václav Krajňák. A abyste vůbec měli komu psát, nezapomeňte svůj seznam adresátů budovat - různé postupy radí Stuart McKeown.

O lidech pro lidi

Všechno je o lidech a v podnikání to platí obzvlášť. Základem je cílová skupina a persony, o nichž psal Michal Maňák. Lidi často také píšou online recenze a je dobré jít lidem recenzujícím i čtenářům naproti - co zjistil z analýzy milionů recenzí shrnul Nick Kolenda. Lidi a nejen je lze samozřejmě dobře použít i jako argument, kterým zapůsobíte na další lidi. Příklady využití tzv. social proof dala dohromady Sophia Bernazzani.

Píšeme a děláme reklamu

Copywriting není lehká disciplína, přestože si to kdekdo myslí. Jak se vypracovat v dobrého copywritera radí Neil Patel. Pokud se chystáte psát texty pro uživatelské prostředí, vyvarujte se klasických chyb, o kterých psal Nick Babich. A nakonec, jestli navrhujete reklamy komplexně i včetně grafiky, dělejte to pořádně - rady pro efektivní reklamu připravil Ondřej Ilinčev.

Něco o cenách

Každý chce nějak vydělávat, ale dost možná neví, jak řešit ceny. Jednou ze současných dobrých taktik jsou podle Roberta Vlacha variantní nabídky. Ty jsou samozřejmě velmi typické pro spoustu SaaS (software as a service), a jak taková běžná pricing stránka vypadá shrnul Dharmesh Shah. A nakonec na co při tvorbě podobné nabídky myslet z psychologického hlediska radil i Neil Patel.

A to je pro dnešek a letošní rok vše. Těším se na vás zase v lednu :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte mě, prosím

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂