20 top článků o marketingu, webdesignu či UX

Blog / Dála Musil – 17. června 2016

Souhrn článků, které mě v posledním půlroce nejvíc zaujaly, je tentokrát trochu jiný než dříve. Počet článků se zvýšil z 15 na 20, většina autorů je zahraničních a zároveň se shrnutí víc posunulo od marketingu k webdesignu a UX. Na své si jako vždy přijdou začátečníci i zkušení, tak pojďte číst.

Hlavní kolbiště? Internet

Ecommerce celosvětově neustále roste stejně jako počet lidí, kteří chodí pravidelně na internet. Proto i vy byste měli být online silní v kramflecích, pokud míříte vysoko. Začněte u svého webu - je udělaný tak, aby návštěvníci neutíkali zděšeně pryč? Jak na lepší UX sepsal Erik Devaney. Když jsme u lidí, víte jak se uživatelé reálně chovají? Mrkněte na článek od Roberta Hoekmana. Psychologie hraje v ecommerce důležitou roli, jak zlepšit konverze napsal Nadav Dakner. Nezapomeňte ani na texty - John Stevens radí copywritingové tipy pro lepší UX.

Nezhoršujte svou online pozici

Na internetu ještě zůstaneme. Zkazit si dlouho budovanou pozici můžete fakt snadno. John Rampton napsal článek jak se vypořádat s negativními recenzemi, Brian Jackson pak co dělat pro snížení odchodu návštěvníků z webu. Klacky byste neměli házet ani pod uživatele mobilních telefonů a tabletů. Užitečné rady jak nezničit mobilní uživatele sepsal Martin Michálek a přidal i druhý díl.

Vydělejte na netu víc

Komu by se nešiklo víc peněz, že? V ecommerce je důležité vyhrát si důkladně s cenou a taktik je na to spousta. Text Jak navrhovat cenu připravila Annie Pilon, tipy jak cenu prezentovat třeba v eshopu pak dal dohromady Ondřej Ilinčev. K větším výdělkům pomáhá i online chat, o čemž se už přesvědčili mnozí - v tomhle případě Gary Tramer. A když jsme u peněz, Jiří Rostecký ví, že reklama na internetu nemusí být drahá.

Marketingová všehochuť

K marketingu si dejme ještě pár zajímavých odkazů. Jakým marketingovým chybám se vyhnout napsal John Lincoln, tipy na měření efektivity tiskovin Marián Kábele. Rady pro úspěch na sociálních sítích připravila Lindsay Kolowich a jak na obsahový tuning webu Anna Sálová. Marketingovou část dnešního článku uzavírá a SEO experiment týmu SeoSherpa, který vyvrátil mnohé rozšířené SEO mýty.

Dobří lidé v dobrých firmách

Na závěr si dáme tipy na články z "pracovní oblasti". Travis Bradberry sepsal vlastnosti výjimečně dobrých zaměstnanců, které by si firmy měly střežit. Dost možná se do firem tihle lidé dostali díky tomu, že dokázali správně odpovídat při pohovoru podle rad Corey Wainwrighta? Všichni víme, že se lidem ve firmě hlavně musí líbit - jak to dělají v CDN77 napsal Zdenek Cendra. A nakonec článek o e-mailové etiketě od Jacquelyn Smith, abyste při e-mailování nes*ali všechny kolem :-)

Tradičně si od tipů na články teď dáme půlroční pauzu, na další se těšte v prosinci :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Consulting Partner & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 11 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  Facebook stránka  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 3 400+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂