Nej články a rozhovory, které mě zaujaly v roce 2018

Blog / Dála Musil – 3. listopadu 2018

Rok 2018 se blíží ke svému konci a tím pádem je čas na menší rekapitulaci nejlepších článků, rozhovorů a podcastů, které mě letos zaujaly. V předchozích letech jsem dělal tenhle souhrn 2x ročně, ale kvantita a kvalita zajímavého obsahu pro mě letos dost klesla - na druhou stranu o to lepší je dnešní souhrn.

O osobním a pracovním životě

Na Twitteru jsem začátkem roku podcast kluků z Freela s Jankou Chudlíkovou označil jako nejlepší praktický rozhovor, který jsem za dlouhou dobu slyšel. Chcete-li si vyčistit hlavu a být nejen v práci v pohodě, pokračujte sem. Osobně-pracovní byl také rozhovor s Mariánem Jelínkem od Jirky Rosteckého, který vás nakopne, pokud cítíte, že vám chybí drajv. A když už jsem zmínil Jirku, doporučím i další dva články na jeho blogu - první je o tom, jak omezuje sociální sítě, protože mi v něm mluví z duše. Druhý je pak tom, že je občas fajn vážit si svého šéfa, a nemít ho jen za idiota, což spousta lidi bohužel nedělá.

O lidech

Lidi jsou lidi a mnohdy je to v dnešní době dost problém. Basketbalový trenér Vít Petrák sepsal příběh o tom, jak je dnešní generace rodičů jiná. Jestli tlačíte děti do sportu, je to pro vás povinná četba. Na druhou stranu ani děti nejsou takové, jak si asi mnozí myslí. Rozhovor Petra Ludwiga s Johnym Machettem vám ukáže docela děsivý pohled na dnešní generaci a vliv sociálního tlaku ve škole a na sociálních sítích.

O lidech a to konkrétních jsou pak dva podcasty Dana Tržila. Hodně se mi líbil rozhovor s Kazmou, který jde někdy i za hranu, ale má to v hlavě srovnané víc, než si někteří myslí (měl i hodně zajímavou přednášku o životě). Druhým vydařeným podcastem byl podrobný rozhovor s Martinem Rozhoněm o tom, jak přemýšlel při startu, budování a prodeji chrudimského Vivantisu (kde jsem se mimochodem kdysi neúspěšně pokoušel o práci :-).

O efektivitě a přípravě

Přeskakujeme z osobnější roviny do té byznysové. Dva velmi dobré a rozsáhlé články napsal grafik Tomáš Vachuda. První se týká přípravy spolupráce, resp. zadání, aby jako tvůrce / freelancer dokázal připravit pro klienta nejlepší řešení. Téměř vše z článku má přesah do marketingu obecně (článek není jen pro grafiky). Druhý se pak týká efektivity práce a šetření času a je plný mnoha praktických tipů. Bonus pro kreativce od téhož autora - checklist k hledání nápadu. O dobré přípravě pak psal ve svém článku také Daniel Gamrot a bude se vám hodit tehdy, pokud chcete připravit perfektní školení.

Špetka designu na závěr

Těm z vás, kdo věnujete se designu, marketingu a UX, doporučím užitečný článek o jednoduchých designérsko-grafických tricích od dua Adam Wothan a Steve Schoger. Pobavil a zaujal mě pak taky nedávný text Adama Fendrycha o tom, jak připravovali v e-shopu Rohlík.cz produktový filtr na složení potravin z éček. No a když už jsem strávil desítky hodin tvorbou mého průvodce pro lepší UX a vyšší konverze, tak si neváhejte připomenout (nebo naučit, pokud neznáte) tipy jak uživatelsky i obchodně zlepšit web či e-shop, potažmo marketing jako takový :-).

Jsme na konci a pro letošní rok je to z mých doporučení vše. Mějte hezký zbytek roku :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte mě, prosím

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂