Nejlepší obsah, který mě zaujal v roce 2020

Blog / Dála Musil – 11. prosince 2020

Tak jako každý rok i letos je tady souhrn nejlepších článků, rozhovorů a dalšího obsahu z internetu, který se mi v právě končícím roce nejvíc líbil.

Obsahová nálož

Začneme články, které jsou obsahově velmi naplněné a řeší různá témata. Jarní koronavirus způsobil mj. roztržení pytle s podcasty a kdo jej nemá, jako kdyby nebyl - jak vytvořit dobrý podcast sepsal Dan Tržil. Díky článku o osobním nadání od Dalibora Špoka jsem taky začátkem roku pochopil, proč asi nikdy nebudu specialista ve svém oboru.

Kdo má podobně jako já rád osobní produktivitu, tomu by neměl ujít článek o 30 různých přístupech k ní od Dana Gamrota. Nakonec doporučím taky tipy pro freelancery a firmy od Filipa Dřímalky, jak mít snadnější budoucnost díky digitálním schopnostem.

E-commerce, marketing a design

Pracujete-li ve stejném oboru jako já, neměl by vám uniknout magazín Exec z dílny Shopsysu doplněný o pravidelný newsletter s tipy na články z oboru. Před pár dny pak poslala ven Michelle Losekoot článek s radami pro influencery (resp. rádoby influencery), abychom zejména my na straně firem nedostávali nesmyslné nabídky ke spolupráci.

Chybět nesmí ani (web)designérské a UX/UI tipy - Baymard Institute dal dohromady nejčastější chyby košíků v e-shopech, Taras Bakusevych sepsal stěžejní základy smysluplného redesignu a Lukáš Augusta hezky zpracoval možnosti tuningu vizuálního designu.

Rozhovory

Zajímavých rozhovorů bylo letos hodně. Petr Mára se bavil s Petrem Novague nejen o produktovém designu zubního kartáčku, Forbes přiblížil jak se z jednoduchého nápadu René Müllera stala franšíza Faency Fries a taky jak se na design a branding dívají Milan Šemelák a pro mnohé kontroverzní designér Aleš Najbrt.

Povedený rozhovor o leadershipu a rozvoji lidí a firem připravil Filip Dřímalka s Petrem Chrenkem, podobné téma o lidském náhledu a týmové spolupráci v gastru řešili i Petr Ludwig s Janem Vlachynským. Jirka Rostecký si pak povídal o budování firemního managementu s Konstantinem Margaretisem a v rozhovoru s Jankou Chudlíkovou o tom, jak se zbavit negativných myšlenek.

Dokumenty

Za zmínku stojí letos i televizní (resp. netflixovské) dokumenty. Pokud jste ještě neviděli Život na naší planetě, který uvádí David Attenborough, určitě to co nejdříve napravte. Zmíněnému dokumentu předchází i seriál Naše planeta, kde je vše rozebráno víc do hloubky a k tomu dostanete (jak je zvykem) úchvatné záběry života v přírodě. Zajímavý je i dokument Sociální dilema, který vyvolal rozporuplné reakce - za mě by se na něj měli mrknout všichni závisláci na sociálních sítích nebo ti, kteří žijí až příliš ve své facebookové bublině.

p.s. na závěr si dáme hezký bonus v podobě (velmi) hlubokého moře :-)

Pro letošní rok jsme s články u konce, těším se na vás v roce 2021 :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte mě, prosím

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂