Povídka: Stará známá

Blog / Dála Musil – 6. prosince 2013

Měl strach.
Dobře ji znal, přesto se vždy bál a ten strach ne a ne překonat. Hrdlo se mu svíralo, v ústech polykal na sucho a hlavou se mu honily myšlenky, jak hodně to bolí.
Ještě horší byl ale ten pocit, že neví. Třeba se nic nestane - ostatně někdy to tak bylo. Jenže občas to naopak bolelo.
Člověk si na to prostě nezvykne, ať chce nebo ne. To by to musel dělat sám, aby se přestal bát. Možná. Jenže když za něj rozhoduje někdo jiný...
Nakonec se přece jen odhodlal a zavolal.
A za pár dní stál přede dveřmi, rozklepaný a bílý jako stěna, krůpěje potu z něj tekly jako vlny valící se z vodopádu. Slyšel ten zvuk, co mu nahání hrůzu.
Po chvíli vkročil dovnitř a uviděl to, co mu nahání noční můry. Dokonce denní můry. Věděl, že z toho třeba nic nebude. Klidně však být mohlo. Bál se o to víc, když k němu přistoupila a začala.
Na tohle se prostě zvyknout nedá...

*

A když bylo po všem a jeho dech se vrátil do normálu, dala mu do ruky při odchodu lísteček.
"Přijďte zase za půl roku," dodala s úsměvem zubařka.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte mě, prosím

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂