Spouštím první videokurzy Notionu

Blog / Dála Musil – 14. března 2023

Pokukujete po aplikaci Notion nebo s ní začínáte, ale v některých věcech tápete? Anebo Notion už používáte, ale nevíte, jak pracovat s databázemi? V obou případech vás potěším - spouštím totiž své dva první české videokurzy.

Videa a videokurzy

Tvorba videí o Notionu mě nedávno začala až překvapivě bavit. Pár videí najdete na mém Youtube kanálu a těšit se můžete i na další, nově navíc můžete vyzkoušet i první dva placené videokurzy (jediné české Notion kurzy). V plánu jich mám několik a začínám těmi, které jsou pro nejširší veřejnost, tj. zejména začátečníky a mírně nebo středně pokročilé uživatele Notionu.

Kurz Úvod do Notionu

Ideální pro ty z vás, kdo Notion ještě vůbec neznáte nebo jste na začátku. Pokud nechcete zkoumat Notion na vlastní pěst nebo číst anglické návody, bude pro vás tenhle český videokurz ideálním průvodcem.

Obsah kurzu:

 • orientace v prostředí Notionu
 • práce s bloky a typy bloků
 • nastavení a možnosti stránky
 • možnosti spolupráce, importu a exportu
 • základy databází (vlastnosti záznamů, propojení databází, layouty...)
 • přizpůsobení databází (pohledy, filtrace, seskupování...)
 • další funkce a nastavení (šablony, teamspaces...)

Kurz koupíte tady.

Reference

doporučení MB

Miroslav Bartik

tvůrce Wordpress webů

„Měl jsem možnost si videokurz projít a musím říct, že to bylo skvělé. Video je velmi jednoduché, přehledné a srozumitelné. Dalo mi přesně ten základ, který jsem potřeboval bez toho, aniž bych musel hledat a přemýšlet, co kde najdu a jak to nastavím. Myslím, že pro začátečníky jasná volba. A navíc v rodném jazyce :-).“

Ukázka z videokurzu

V ukázce najdete základní představení hlavní části stránky a dozvíte se, co je tzv. blok.

Kurz Databáze v Notionu

Ideální pro ty z vás, kdo ovládáte základy Notionu, ale zatím jste nepřišli na chuť databázím. Anebo pro ty, kdo už databáze používáte, ale nevyužíváte všechny funkce (nebo možná ani nevíte, že tam nějaké další funkce jsou).

Obsah kurzu:

 • záznamy a jejich vlastnosti
 • propojení databází (relace a rollup)
 • layouty a náhledy databází
 • přizpůsobení databází (filtrace, seskupování, kalkulace...)
 • šablony, podpoložky a návaznosti v databázích
 • sdílení databází a import dat
 • další tipy a ukázky (master databáze, zámek, formula...)

Kurz koupíte tady.

Reference

doporučení ŠS

Šimon Steffal

zakladatel Mindset Mentors

„Kurz je velmi praktický. Máte pocit, že sedíte vedle sebe a společně vše naklikáváte. Přínosem toho je, že můžete okamžitě aplikovat naučené koncepty a techniky. Fungování databází v Notionu tak už pro vás nebude temnou magií vyvolávající úzkost z toho, co se stane, až na něco kliknete :-). Celý kurz lze shrnout větou: Shut up and take my money! V poměru k ušetřenému času a nervům je to vlastně zadarmo.“

Ukázka z videokurzu

Do ukázky jsem připravil propojení databází skrz relaci a vytažení dat díky rollupu.

V přípravě mám i další kurzy (třeba Formula v Notionu), které budou zaměřené na pokročilejší uživatele, takže pokud vás Notion zajímá, nezapomeňte mě sledovat. Díky a těšte se!

Chtěli byste do Notionu proniknout víc třeba v rámci individuálního školení či konzultace? Mrkněte na všechny moje Notion služby a dejte mi vědět, rád vám pomůžu.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  Facebook stránka  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂