Tipy na skvělé české podcasty

Blog / Dála Musil – 21. srpna 2020, aktualizace 8. července 2021

Je to něco přes 3 roky, co jsem začal odebírat podcasty a částečně jimi nahrazovat čtení blogů a médií. Poslouchám převážně pořady kolem podnikání, marketingu či e-commerce a zajímavé rozhovory i s osobnostmi mimo tyhle obory. Které považuji za nejlepší?

(jednotlivé podcasty nejsou nijak seřazené)

Mladý Podnikatel

Podcast Jirky Rosteckého je asi první, který jsem začal poslouchat. Má stovky dílů mj. o podnikání, marketingu či e-commerce s mnoha zajímavými hosty, z nichž mnoho možná nemá známé jméno, ale má zajímavý příběh.

Proti proudu a Na vlně podnikání

Dva podcasty Dana Tržila (který mj. radí jak tvořit podcasty) - první je zaměřený na inspirativní rozhovory se zajímavými osobnostmi, druhý má pak kratší epizody a jde hlouběji ke konkrétním byznysovým tématům.

Deep Talks

Rozhovory Petra Ludwiga se v mém seznamu trochu vymykají, protože se netýkají podnikání, ale hlavně osobních a hlubších témat (jako smysl osobního a pracovního života) spousty úspěšných a zajímavých lidí z různých oborů.

Petr Mára

Nebude asi překvapením, že náplní podcastu Petra Máry jsou technologie všeho druhu a jejich vliv na budoucnost, digitalizace života a samozřejmě i Apple. Kdybych zprůměroval kvalitu všech epizod, jde za mě o nejlepší podcast.

Středo/věk

Nejzábavnější podcast z mého seznamu je rozhodně ten, který tvoří Petr Mára, Martin Vymětal a Jan Dobrovský. Probírají spolu velmi různorodá životní i pracovní témata, kde souzním s většinou jejich pohledů na svět.

U kulatého stolu

Jestli máte rádi delší rozhovory s hosty z různých oborů, vyzkoušejte podcast dvojice Martin Klesnil a Patrik Fiala, jejichž rozhovory jsou někdy hluboké, někdy vtipné, každopádně obvykle velmi zajímavé.

Z podpalubí

Karel Dytrych z Freela (mé oblíbené aplikace pro projektové řízení) si zve k rozhovorům hosty, kteří mají co říct k tématům jako jsou online byznys, osobní rozvoj, efektivita práce nebo třeba zdravý životní styl.

Na volné noze

V rámci freelancingu existují desítky témat a podobně naplněný je i obsah podcastu Roberta Vlacha. Poslechnout si můžete nejen to, jak podnikají freelanceři z různých online a offline oborů, ale i záznamy přednášek.

Forbes Česko

Náplní podcastů českého magazínu jsou zejména rozhovory s lídry velkých českých firem, známými osobnostmi z byznysu, úspěšnými startupisty či mladými talenty. Témata? Cesta k úspěchu, podnikání či technologie.

CzechCrunch

Pokud vás baví technologie, startupy a online byznys, budou se vám rozhovory online magazínu CzechCrunch určitě zamlouvat. Jen škoda, že má ve srovnání s ostatními podcasty v mém seznamu zatím docela málo dílů.

Hotcast

Podcast Filipa Dřímalky může být pro někoho vzhledem k odbornosti trochu složitější k poslechu, nicméně zajímá-li vás digitalizace české společnosti a jak ji řeší největší české korporace, bude se vám líbit.

Buduj značku

Podcast Petra Schwanka jsem objevil teprve nedávno, o to víc mě udivilo, kolik dílů už má. Témata jsou od online marketingu přes úspěch v podnikání a osobní rozvoj až po úzce specializované rozhovory s odborníky.

PeckaDesign

Agentura PeckaDesign se zabývá vývojem webů a e-shopů a online marketingem, takže podle toho vypadá i obsah podcastu. Tématem jsou hlavně velmi praktické rozhovory s odborníky na e-commerce, marketing a design.

Z-Talks

Podcast Zásilkovny vznikl sice až letos a má tak nejméně dílů, jeho kvalita je ovšem velmi dobrá. Milan Šmíd v rozhovorech řeší se svými hosty (převážně z e-commerce) témata jako marketing nebo zahraniční expanze.

Pokud některý z podcastů neznáte, určitě ho neváhejte vyzkoušet. Věřím, že si tam "to své" najdete.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant a designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální pracovní život – věnuje se hlavně Notionu, UX designu a návrhu digitálních řešení. O podnikání, osobním rozvoji a všem digitálním píše více než 9 let.

Líbí se vám moje články? Podpořte mě 👍


Přečtěte si i další zajímavé články

Otevřít blog

Nenechte si ujít skvělý obsah z blogu