Tipy na skvělé české podcasty

Blog / Dála Musil – 21. srpna 2020, aktualizace 8. července 2021

Je to něco přes 3 roky, co jsem začal odebírat podcasty a částečně jimi nahrazovat čtení blogů a médií. Poslouchám převážně pořady kolem podnikání, marketingu či e-commerce a zajímavé rozhovory i s osobnostmi mimo tyhle obory. Které považuji za nejlepší?

(jednotlivé podcasty nejsou nijak seřazené)

Mladý Podnikatel

Podcast Jirky Rosteckého je asi první, který jsem začal poslouchat. Má stovky dílů mj. o podnikání, marketingu či e-commerce s mnoha zajímavými hosty, z nichž mnoho možná nemá známé jméno, ale má zajímavý příběh.

Proti proudu a Na vlně podnikání

Dva podcasty Dana Tržila (který mj. radí jak tvořit podcasty) - první je zaměřený na inspirativní rozhovory se zajímavými osobnostmi, druhý má pak kratší epizody a jde hlouběji ke konkrétním byznysovým tématům.

Deep Talks

Rozhovory Petra Ludwiga se v mém seznamu trochu vymykají, protože se netýkají podnikání, ale hlavně osobních a hlubších témat (jako smysl osobního a pracovního života) spousty úspěšných a zajímavých lidí z různých oborů.

Petr Mára

Nebude asi překvapením, že náplní podcastu Petra Máry jsou technologie všeho druhu a jejich vliv na budoucnost, digitalizace života a samozřejmě i Apple. Kdybych zprůměroval kvalitu všech epizod, jde za mě o nejlepší podcast.

Středo/věk

Nejzábavnější podcast z mého seznamu je rozhodně ten, který tvoří Petr Mára, Martin Vymětal a Jan Dobrovský. Probírají spolu velmi různorodá životní i pracovní témata, kde souzním s většinou jejich pohledů na svět.

U kulatého stolu

Jestli máte rádi delší rozhovory s hosty z různých oborů, vyzkoušejte podcast dvojice Martin Klesnil a Patrik Fiala, jejichž rozhovory jsou někdy hluboké, někdy vtipné, každopádně obvykle velmi zajímavé.

Z podpalubí

Karel Dytrych z Freela (mé oblíbené aplikace pro projektové řízení) si zve k rozhovorům hosty, kteří mají co říct k tématům jako jsou online byznys, osobní rozvoj, efektivita práce nebo třeba zdravý životní styl.

Na volné noze

V rámci freelancingu existují desítky témat a podobně naplněný je i obsah podcastu Roberta Vlacha. Poslechnout si můžete nejen to, jak podnikají freelanceři z různých online a offline oborů, ale i záznamy přednášek.

Forbes Česko

Náplní podcastů českého magazínu jsou zejména rozhovory s lídry velkých českých firem, známými osobnostmi z byznysu, úspěšnými startupisty či mladými talenty. Témata? Cesta k úspěchu, podnikání či technologie.

CzechCrunch

Pokud vás baví technologie, startupy a online byznys, budou se vám rozhovory online magazínu CzechCrunch určitě zamlouvat. Jen škoda, že má ve srovnání s ostatními podcasty v mém seznamu zatím docela málo dílů.

Hotcast

Podcast Filipa Dřímalky může být pro někoho vzhledem k odbornosti trochu složitější k poslechu, nicméně zajímá-li vás digitalizace české společnosti a jak ji řeší největší české korporace, bude se vám líbit.

Buduj značku

Podcast Petra Schwanka jsem objevil teprve nedávno, o to víc mě udivilo, kolik dílů už má. Témata jsou od online marketingu přes úspěch v podnikání a osobní rozvoj až po úzce specializované rozhovory s odborníky.

PeckaDesign

Agentura PeckaDesign se zabývá vývojem webů a e-shopů a online marketingem, takže podle toho vypadá i obsah podcastu. Tématem jsou hlavně velmi praktické rozhovory s odborníky na e-commerce, marketing a design.

Z-Talks

Podcast Zásilkovny vznikl sice až letos a má tak nejméně dílů, jeho kvalita je ovšem velmi dobrá. Milan Šmíd v rozhovorech řeší se svými hosty (převážně z e-commerce) témata jako marketing nebo zahraniční expanze.

Pokud některý z podcastů neznáte, určitě ho neváhejte vyzkoušet. Věřím, že si tam "to své" najdete.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant a designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální pracovní život – věnuje se Notionu, UX designu a návrhu digitálních řešení. O podnikání, osobním rozvoji a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Potřebujete mou pomoc?

Ukaž, co děláš

Přidejte se k 2 700+ lidem, kteří mě sledují