Nejlepší články a rozhovory, které mě zaujaly v roce 2019

Blog / Dála Musil – 6. prosince 2019

Po dvanácté za posledních 6 let jsem dal dohromady seznam toho nejlepšího, nejzajímavějšího nebo nejužitečnějšího, co jsem četl, viděl nebo slyšel v posledních měsících, a co bych doporučil i vám.

Inspirativní rozhovory

Podcasty mám velmi rád, takže s jednou výjimkou si vše následující můžete přehrát. Hned tři z nich si můžete pustit i na Youtube a jsou od Petra Máry - s Jakubem Nešetřilem mj. o Apiary a Česko.Digital, s Martinem Holečkem o Etneteře a budoucnosti světa, a s Jánem Ilavským o virtuální realitě a vývoji Beat Saberu (který před pár dny koupil Facebook).

Inspirativní ale byly i další rozhovory a to hlavně od Forbesu - o potřebě zabrat, když chcete něco dosáhnout, a že můžete být úspěšní na více frontách zároveň - s Benem Cristovao a Yemim A.D. (s ním dělal podobný rozhovor i Czech Crunch). U rozhovoru s Ivanem Petrův z Brašnářství Tlustý se mi pak velmi líbil zdravý přístup a ambice. Na závěr musím zmínit i rozhovor v CZPodcast s Ivem Lukačovičem, zakladatelem Seznamu - už proto, že rozhovory téměř nedává.

O práci nejen na volné noze

Loni jsem článek vydával už v listopadu, takže se mi do něj nevešel prosincový text Jirky Rosteckého v podobě novoročního poselství všem, kteří chtějí něco dokázat a je použitelný samozřejmě i pro rok 2020. Jirka pak psal ještě povedený článek o tom, jak směřovat svůj osobní rozvoj. Nejen k němu na volné noze slouží i nutnost správné prioritizace úkolů, o které psal Dan Gamrot. O největších vyvrácených freelancerských omylech psala Michelle Losekoot, a o tom, že klient není vždy pán, pak Robert Vlach.

O designu a marketingu

Těsně před loňským silvestrem vyšel článek Kreativní proces od Tomáše Vachudy, který je za mě povinnou četbou pro všechny kreativce (grafiky, copywritery či designéry). O designu jsou pak pěkný průvodce návrhem uživatelského rozhraní od Lukáše Augusty a UX e-booky od Googlu. Co jsem doposud neznal byly Wardleyho mapy pro byznysovou strategii, o kterých psal ve svém článku Jan Řezáč (vysvětlení přímo od Wardleyho najdete tady). Na závěr pak užitečný návod od Marie Hákové, jak se vypořádat na sociálních sítích s hatery.

O reálném i nereálném životě

O klimatických změnách se hodně diskutuje, ale mnohdy dost povrchně. Pokud chcete do tématu nahlédnout trochu víc, doporučuji tento článek. Pro ty, kteří žerou sociální sítě, se pak hodí článek od Michelle Losekoot, díky němuž bude pobyt na fejsbucích, instagramech a spol. snad aspoň trochu příjemnější pro všechny zúčastněné. Na závěr si můžete dát článek od Pavla Šenkapouna o tom, že je fajn pečovat v dnešní době nejen o tělo, ale i o duši.

Pro letošní rok mám za sebou poslední článek, takže vám přeji vše nej do nového roku 2020!

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Consulting Partner & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat život díky Notionu a automatizacím, dříve se věnoval UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 11 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  Facebook stránka  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah ZDARMA. Díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 3 400+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂