Pracovní vlastnosti, které štvou vaše kolegy

Blog / Dála Musil – 28. ledna 2021

Pár let zpátky jsem psal článek o vlastnostech, které mě na lidech štvou. Dnešní článek bude nepřímé pokračování, zaměřené na práci. Kterých 5 pracovních vlastností možná štve zrovna vaše pracovní kolegy?

Špatná komunikace

Nepochybně máte ve svém okolí někoho, kdo s vámi komunikuje jen zřídka a nepravidelně, ačkoliv by měl víc. Možná taky často nepředává důležité informace nebo si myslí, že všichni všechno vědí. Dostatečná komunikace je ovšem stěžejní základ, aby mohla jakákoliv spolupráce fungovat, takže čím dřív si to všechny strany uvědomí, tím lépe.

Nesamostatnost

Znáte člověka, který neudělá ani krok bez toho, že by se na všechno několikrát ptal, i když má jednoduché a srozumitelné zadání? Nikdy není špatně se zeptat, pokud je člověku něco nejasné, na druhou stranu často stačí selský rozum. Schopnost umět si nějak poradit svépomocí je neocenitelná - je přece lepší prosit o odpuštění než o dovolení.

Neorganizovanost

Kdo nedokáže zvládnout zorganizovat sám sebe, těžko zvládne organizovat cokoliv dalšího jako je projekt, tým nebo firma. Takového člověka poznáte snadno - typicky bude mít spoustu svých úkolů po termínu, často vás bude urgovat na poslední chvíli nebo mu budou chybět informace, které už dostal. Bohužel tím vším vzniká i nespolehlivost.

Nedodržování pravidel

Prioritizace úkolů může být pro spoustu lidi velkým oříškem, nicméně je o to horší, pokud existuje jasně stanovené pořadí co kdy dělat a nedodržuje se. Podobné je to tehdy, když se někdo neporadí s funkčním procesem a pálí zbytečně čas nebo kvůli tomu udělá zbytečnou chybu. Není přitom nic snadnějšího než se zkrátka držet pravidel.

Neochota ke změně

Když někdo neposlouchá, co mu radíte (třeba o lepší komunikaci, samostatnosti, organizovanosti či dodržování pravidel), je to taky špatně. O to víc, pokud o tom člověk ví a dělá stejné chyby pořád dokola. A příkladů by se našlo víc, ať už jde třeba o nadměrný perfekcionismus, nulovou proaktivitu nebo nechuť používat novější postupy.

Tak co říkáte, zkusíte se poučit, pokud některou z uvedených věcí děláte? :-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  Facebook stránka  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂