Běžné vlastnosti, které mě na lidech štvou

Blog / Dála Musil – 1. května 2018

Chcete, aby vás lidi měli více rádi a více vám věřili? Pak podle toho jednejte. Je spousta běžných špatných vlastností, které můžete ovlivnit. A věřte, že jejich zlepšení vám zaručeně v každodenním (a nejen pracovním) životě prospěje.

Nespolehlivost

Číslo jedna je pro mě absolutní základ, který mě nejvíc štve. Typický příklad? Někomu něco slíbíte a nesplníte to. Máte něco udělat a neuděláte to. Anebo to třeba neuděláte včas, i když na to máte týdny a měsíce, kdy jste to mohli udělat. (Ne)spolehlivost jde ruku v ruce s důvěrou, kterou tak můžete velmi rychle ztratit a jen velmi těžce se pak získává zpátky.

Neupřímnost

Většina lidí je férová a lže nerada - věřím, že to máte stejně. Mírnější milosrdná lež je sice občas dobrá cesta, ale zatímco vy možná budete mít výčitky, druhá strana bude mít možná pochybnosti. Být zcela upřímný je extrémně těžké, když někoho nechcete ranit, ale zároveň je to nejlepší způsob, jak sebe, druhého i celou věc posunout dál.

Pasivita

Je fajn být proaktivní a zároveň samostatný - rozvíjet se, řešit problémy nebo přicházet s nápady, aniž by to po vás někdo chtěl. Bohužel, spoustě lidí je všechno jedno, a i když by mohli něco udělat či zlepšit, tak to neudělají. Hodí se sem i typické "takhle to děláme odjakživa, proč bychom to měli měnit?". Protože změna je život.

Pesimismus

Trochu života do toho umírání! Nebuďte negativní, nevzdávejte se předčasně, neříkejte že něco nejde. Začněte myslet pozitivně, dotahujte věci do konce a i když to vypadá špatně nebo máte málo času, tak bojujte. Pesimismus vede často k pasivitě a oboje vás táhne pouze dolů. Jestli chcete být nahoře, musíte začít přemýšlet jinak.

Nekonzistence

Názorová nestálost (např. jeden den tvrdit něco a druhý den přesný opak) z vás v očích ostatních udělá přelétavce, kterému se nedá věřit. Nebo je to tím, že prostě nevíte, co chcete? Ani jedno není dobré. Nestálost může často pramenit z méně špatných vlastností - neorganizovanosti, nerozhodnosti či přílišné důvěřivosti.

Tak co, budete od teď spolehlivější, upřímnější, aktivnější, optimističtější a konzistentnější? Zkuste to, vrátí se vám to v dobrém ;-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂