Top 15 článků a rozhovorů z druhé poloviny roku
Blog / Dála Musil – 3. prosince 2017
Po půlroce je tady článek, jehož obliba překvapuje i mě samotného - výběr toho nejlepšího z českých a zahraničních internetů za druhou polovinu roku 2017. Jde o jubilejní 10. shrnutí a tentokrát včetně novinky - rozhovorů, které jsem začal poslouchat v podobě podcastů. Takže co si přečíst a poslechnout?
Než se pustím do výčtu toho nejlepšího, musím podotknout, že kvalitního obsahu je buď čím dál méně, spousta lidí obsah tvořit přestala, nebo jsem výrazně náročnější. Tak či onak, věřím, že se ještě zajímavé věci najdou, aby tohle nebyl poslední půlroční článkový souhrn na blogu :-).
Objevil jsem podcasty
Je to pár měsíců, co jsem během čistky svých iOS zařízení narazil na aplikaci Podcasty. Nedalo mi to, abych si jich pár nepustil, a neuvěřitelně mě to začalo bavit, takže si teď při venčení poslechnu týdně třeba 4-5 podcastů. Odebírám jich několik, např. Demarketing, Na volné noze, Proti proudu či Forbes, ale jeden výrazně dominuje a to hlavně díky počtu rozhovorů - je jím Mladý Podnikatel od Jirky Rosteckého. Tři podcasty pochází právě od něj, jeden od Dana Tržila z Proti Proudu.
Hodně nových podcastů jsem ještě neslyšel, "jedu" je od starších, takže tyhle nejsou úplně nejčerstvější - ale líbily se mí zatím nejvíc. O tom, jak sladit práci a život, povídala velmi hezky Pavlína Louženská. Ač starší, tak velmi dobrý rozhovor byl s Lukášem Havláskem o vývoji e-shopového řešení, z něhož by si měla vzít příklad spousta českých webových agentur. Třetím byl rozhovor s Michalem Horáčkem o vzniku Fortuny i kandidatuře na prezidenta. A ač jde politika hodně mimo mě, tak vidím, že tohle by mohl být dobrý prezident. Na závěr chcete-li se lépe rozvíjet a naučit se lépe přemýšlet, poslechněte si rozhovor s Jaroslavem Homolkou.
Z českých luhů a hájů
Obsah z tuzemska dost ustupuje, ale pár tipů pro vás i tentokrát mám. Josef Štěpánek sepsal hodně rozsáhlý článek o kognitivních zkresleních, takže pokud chcete vědět, proč se občas rozhodujete divně, určitě doporučuji přečíst. O financích a nutnosti šetřit na volné noze psal Vítězslav Válka, a přestože já jsem hodně spořivý, určitě mnoha z vás může otevřít oči. O nudném byznysu, který ale na rozdíl od mnoha startupů má smysl a vydělává, psal Mário Roženský. Českou čtyřku uzavřu častými chybami webových grafiků od Zbyška Nádeníka, který vysvětluje, proč ne každý grafik může dělat weby.
E-commerce, pricing, webdesign a UX
Edward Scott z Baymard připravil souhrn studií, v čem e-shopy chybují na produktových stránkách a je to velmi užitečné čtení, pokud se v e-commerce pohybujete. Návod pro cenotvorbu u SaaS byznysů s množstvím tipů dal dohromady Ryan Law. Dva rozsáhlé texty sepsala i jedna z webových stálic Nick Babich - první se týká výzkumu a přípravy tvorby webu, druhý je rozsáhlým praktickým webdesignovým návodem.
Článek uzavřeme tipy víc do hloubky. Jak udělat lepší menu a nepřicházet o konverze sepsal Nathan Oulman. Jak řešit běžné stránky, které má většina webů (hlavně e-shopů) špatně, pak Richard Bayston. A nakonec něco pro fajnšmekry - jak navrhnout perfektní slider/posuvník. Autorem je Vitaly Friedman a je to asi nejdelší článek, co jsem kdy četl :-).
Toť pro dnešek vše. Pokud se urodí zajímavý obsah i v následujících měsících, uvidíme se tu zase za půl roku :-)
O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Consulting Partner & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat život díky Notionu a automatizacím, dříve se věnoval UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 11 let.
Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál
Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu
Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah ZDARMA. Díky za podporu! 🙌