Jak poznáte, že je čas změnit práci?

Blog / Dála Musil – 28. ledna 2014

Je mnoho důvodů, proč odejít z pracovního poměru, ty obvyklé jsou dva - jdete za lepší prací nebo jste vyhozeni. K oběma se však propracujete v podstatě stejnou cestou, když se začnou objevovat různé náznaky od ostatních nebo vy sami budete s něčím nespokojení. Jak tedy poznáte, že je čas změnit práci?

Práce vás už nebaví

Když jste nastupovali, byli jste plní nadšení z nového zaměstnání. Mohli jste dělat nové věci s novými lidmi a bavilo vás to. Ale teď chodíte do práce s nechutí, otrávení ze spolupráce s kolegy a naštvaní, co všechno musíte ten a ten den udělat. Nebaví vás dělat dokola stejnou práci podle něčích pokynů nebo naopak věci zcela jiné, než kvůli kterým jste byli na pozici přijati.

Změna vztahu s nadřízeným

Na začátku máte parádní vztah se šéfem, dává vám zajímavé úkoly, vy svou práci dobře odvádíte a jste za to dobře placeni, navíc se spolu třeba bavíte i soukromě. Ale časem vám začne lézt na nervy, co zas asi chce, když vám teď volá, přestane vám důvěřovat, začne vám vadit vytýkání různých maličkostí, zkracování odměn ve vaší mzdě nebo dokonce vydávání vaší práce za jeho, aby se na vašich kvalitách sám svezl výše.

Nemáte možnost nic ovlivnit

Přišli jste s úkolem něco změnit a těšili se na to, jak budete ovlivňovat dění ve firmě a její chod vpřed směrem k lepším zítřkům. Situace se ale změnila, možná ani nevíte proč, a najednou už nemůžete dělat důležitá rozhodnutí a mluvit do směřování firmy, vaše kompetence přešly na někoho jiného a vy děláte nedůležitou a nudnou práci, kterou stejně každý přehlíží. A pokud máte nápad, nejspíš skončí stylem "ale takhle to tady neděláme".

Špatná komunikace s kolegy

Po příchodu jste poznali bezvadný kolektiv a přemýšleli, jak spolu budete po práci sportovat nebo jezdit v létě na dovolenou. Ale s někým jste si pak třeba nesedli a pohádali jste se, takže se teď "špatným" lidem raději vyhýbáte. Za zády vás možná pomlouvají, říkáte si. Zpětně si přehráváte nevhodné situace nebo frustrující konverzace a představa komunikace s někým neoblíbeným se stává vaší noční můrou.

Chybějící motivace

Slíbili vám více peněz, možnost práce z domova, stravenky, firemní vůz pro soukromé účely a mnoho dalších benefitů. Čekáte měsíc, dva, rok a zjistíte, že váš zaměstnavatel nic ze slíbeného nesplnil. Jdete za tím s nadřízeným a ten vás odpálkuje třeba stejně jako když jste měli dobrý nápad, který pak na poradě shodil před spoustou lidí. Už vás nebaví něco dál vymýšlet, dělat přesčasy a přetrhávat se pro firmu, která pro vás na oplátku nic neudělá.

Malé velké detaily

Ačkoliv spousta detailů vám po nástupu do nové práce nemusí vadit, jakmile se začnou objevovat problémy a přestanete do práce chodit rádi, začnete kritizovat i zdánlivé maličkosti. V práci nejsou na záchodě toaletní papíry, musíte ve své firmě urgovat nezaplacené faktury nebo si začnete stěžovat, že ani nemáte kde zaparkovat. A takto by se dalo pokračovat ještě dlouho...

Pokud už teď souhlasně pokyvujete, že takhle to přesně máte, pak je situace jasná - už je čas změnit práci a začít dělat takovou, která bude smysluplnější a která vás bude bavit.

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂