Nejlepší články na mém blogu

Blog / Dála Musil – 8. října 2017

Dnešní článek je na mém novodobém blogu v pořadí jubilejní 60. a tak jsem připravil shrnutí co nejraději čtěte, navštěvujete a na co nejvíc reagujete. Možná jste některý z mých top článků ještě neviděli, takže se neváhejte inspirovat.

Když jsem tenhle článek začal psát, nečekal jsem, že budou výsledky takhle stereotypní, ale stalo se - nejvíc návštěv, reakcí i stráveného času mají tytéž tři články. Nejmladší z nich je z roku 2015, takže jsem zároveň vybral navíc jeden top článek z roku 2017 a 2016. Tady je best of mého blogu:

Hledání ideální práce: jak dělat, co vás baví

Absolutně nejlepší článek ever. Krom toho, že je nejvíc čtený a přišly mi desítky dotazů od lidí, kteří chtěli poradit co se svým životem, je také nejdelší (nepočítám-li souhrnný článek o užitečných službách pro podnikání a marketing). Článek jsem psal v březnu 2015, kdy jsem měl hodně načteno (viz článek o knihách, které mi pomohly v podnikání), kdy jsem byl čerstvě čistě na volné noze bez zaměstnavatele v zádech, a kdy jsem nejvíc řešil, co vlastně chci v životě a příštích letech (desítkách let) dělat. A po pravdě, když jsem ho na blog dal, nebyl jsem s jeho kvalitou 100% spokojený, protože mi nepřišel ucelený. Jenže taková je nakonec i realita. Chcete-li však hromadu tipů, jak najít cestu ke své vysněné práci, pak pokračujte do článku.

Pasivní příjem. Způsob, jak vydělávat dlouhodobě

K psaní tohohle článku mě přivedly tři věci. Za prvé chuť mít pasivnější příjem (inspirován knihou Bohatý táta, chudý táta od Kiyosakiho a kolegy z onlajnového světa), za druhé nutkání sepsat si na jedno místo všechny zajímavé možnosti pro výběr, co bych mohl dělat, za třetí to byl pokus o to, zda dokážu získat návštěvnost z vyhledávačů. A povedlo se vše. Co jsem nečekal byla tuna dotazů čtenářů, kteří chtěli poradit, jak pasivní příjem budovat. Jestli jste tedy článek ještě nečetli a chtěli byste "pasivní" příjem mít, začtěte se tady.

Víte, jak se stát oblíbeným a respektovaným šéfem?

Většinu článků, které na blogu mám, jsem psal z prostého důvodu - něco jsem v průběhu let osobně zažil a chtěl jsem o tom napsat, resp. napsat něco, z čeho se poučí ostatní, pokud se do takové situace dostanou. Podobně jako u dvou předchozích článků jsem obdržel překvapivé množství reakcí lidí, kteří se dostali do vedoucí pozice a nebyli si jistí v kramflecích. A i já si tenhle článek teď vlastně rád přečetl, protože jsem od letoška u jednoho z klientů vedoucí týmu. Takže jestli si chcete i vy nechat poradit, neváhejte se začíst.

10 životních chyb, kterým se vyhnout

Z dnešního best of je tohle nejmladší článek, protože jsem ho napsal letos v březnu. A když se na něj dívám, jsem rád, že se do výběru z toho novějšího dostal právě on - shrnuje moje zkušenosti a chyby z předchozích cca 10 let, o nichž vím, že je dělá mnoho lidí (které znám i neznám). Když si těch 10 bodů teď procházím, vidím, že jsem ani já stále nedokázal všechny zcela vymýtit - ale blížím se k tomu. Pokud si nechcete ani vy kazit zbytečně život, pokračujte na článek.

Návod jak vytvořit úspěšnou firmu

Poslední článek dnešního článku v sobě shrnuje jiné články :-). Když jsem svůj blog v roce 2013 rozjížděl, chtěl jsem jej částečně směřovat tak, že budu lidem a firmám radit, jak dělat podnikání správně. Psal jsem články pravidelně a na jaře 2016 jsem si myslel, že nadešel konec. Chyběl mi drajv a tak jsem shrnul všechny dosavadní články kolem podnikání do jediného. A víte co? Je to fajn čtení, najdete ho tady.

The end. Ale nebojte, jen pro tenhle měsíc :-). I když jsem opět vyčerpal svůj zásobník námětů pro články, připravil jsem nový, který vystačí až do konce roku 2018. Půjdu více do hloubky v tématech, které nabízím jako své služby. Těšte se, já se těším.

p.s. Díky, že můj blog čtete ;-)

autor Dála Musil

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či procesnímu řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.
Twitter profil  LinkedIn profil  Youtube kanál  RSS blogu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál


Pomohl vám můj obsah? Podpořte další tvorbu

Jsou pro vás moje články, videa, šablony, newsletter či posty na socialu (nejen o Notionu) užitečné? Přispěním libovolné částky mi pomůžete tvořit další nový obsah. Předem díky za podporu! 🙌

QR platba

Přidejte se k 2 900+ lidem, kteří mě sledují

1x měsíčně vám pošlu zpravodaj ze světa Notionu plný novinek, tipů, článků a videí 🙂