Nejlepší články na mém blogu
Blog / Dála Musil – 8. října 2017
Dnešní článek je na mém novodobém blogu v pořadí jubilejní 60. a tak jsem připravil shrnutí co nejraději čtěte, navštěvujete a na co nejvíc reagujete. Možná jste některý z mých top článků ještě neviděli, takže se neváhejte inspirovat.
Když jsem tenhle článek začal psát, nečekal jsem, že budou výsledky takhle stereotypní, ale stalo se - nejvíc návštěv, reakcí i stráveného času mají tytéž tři články. Nejmladší z nich je z roku 2015, takže jsem zároveň vybral navíc jeden top článek z roku 2017 a 2016. Tady je best of mého blogu:
Hledání ideální práce: jak dělat, co vás baví
Absolutně nejlepší článek ever. Krom toho, že je nejvíc čtený a přišly mi desítky dotazů od lidí, kteří chtěli poradit co se svým životem, je také nejdelší (nepočítám-li souhrnný článek o užitečných službách pro podnikání a marketing). Článek jsem psal v březnu 2015, kdy jsem měl hodně načteno (viz článek o knihách, které mi pomohly v podnikání), kdy jsem byl čerstvě čistě na volné noze bez zaměstnavatele v zádech, a kdy jsem nejvíc řešil, co vlastně chci v životě a příštích letech (desítkách let) dělat. A po pravdě, když jsem ho na blog dal, nebyl jsem s jeho kvalitou 100% spokojený, protože mi nepřišel ucelený. Jenže taková je nakonec i realita. Chcete-li však hromadu tipů, jak najít cestu ke své vysněné práci, pak pokračujte do článku.
Pasivní příjem. Způsob, jak vydělávat dlouhodobě
K psaní tohohle článku mě přivedly tři věci. Za prvé chuť mít pasivnější příjem (inspirován knihou Bohatý táta, chudý táta od Kiyosakiho a kolegy z onlajnového světa), za druhé nutkání sepsat si na jedno místo všechny zajímavé možnosti pro výběr, co bych mohl dělat, za třetí to byl pokus o to, zda dokážu získat návštěvnost z vyhledávačů. A povedlo se vše. Co jsem nečekal byla tuna dotazů čtenářů, kteří chtěli poradit, jak pasivní příjem budovat. Jestli jste tedy článek ještě nečetli a chtěli byste "pasivní" příjem mít, začtěte se tady.
Víte, jak se stát oblíbeným a respektovaným šéfem?
Většinu článků, které na blogu mám, jsem psal z prostého důvodu - něco jsem v průběhu let osobně zažil a chtěl jsem o tom napsat, resp. napsat něco, z čeho se poučí ostatní, pokud se do takové situace dostanou. Podobně jako u dvou předchozích článků jsem obdržel překvapivé množství reakcí lidí, kteří se dostali do vedoucí pozice a nebyli si jistí v kramflecích. A i já si tenhle článek teď vlastně rád přečetl, protože jsem od letoška u jednoho z klientů vedoucí týmu. Takže jestli si chcete i vy nechat poradit, neváhejte se začíst.
10 životních chyb, kterým se vyhnout
Z dnešního best of je tohle nejmladší článek, protože jsem ho napsal letos v březnu. A když se na něj dívám, jsem rád, že se do výběru z toho novějšího dostal právě on - shrnuje moje zkušenosti a chyby z předchozích cca 10 let, o nichž vím, že je dělá mnoho lidí (které znám i neznám). Když si těch 10 bodů teď procházím, vidím, že jsem ani já stále nedokázal všechny zcela vymýtit - ale blížím se k tomu. Pokud si nechcete ani vy kazit zbytečně život, pokračujte na článek.
Návod jak vytvořit úspěšnou firmu
Poslední článek dnešního článku v sobě shrnuje jiné články :-). Když jsem svůj blog v roce 2013 rozjížděl, chtěl jsem jej částečně směřovat tak, že budu lidem a firmám radit, jak dělat podnikání správně. Psal jsem články pravidelně a na jaře 2016 jsem si myslel, že nadešel konec. Chyběl mi drajv a tak jsem shrnul všechny dosavadní články kolem podnikání do jediného. A víte co? Je to fajn čtení, najdete ho tady.
The end. Ale nebojte, jen pro tenhle měsíc :-). I když jsem opět vyčerpal svůj zásobník námětů pro články, připravil jsem nový, který vystačí až do konce roku 2018. Půjdu více do hloubky v tématech, které nabízím jako své služby. Těšte se, já se těším.
p.s. Díky, že můj blog čtete ;-)

O autorovi článku
Dála Musil je digitální konzultant & designér a Notion Certified Consultant & Ambassador z Pardubic. Svým klientům pomáhá zjednodušovat digitální život díky aplikaci Notion, dříve se věnoval také UX designu, marketingu či projektovému řízení. O podnikání a všem digitálním píše už více než 10 let.