Uložte své znalosti do digitální wiki v Notionu
Vadí vám, když něco nevíte nebo nemůžete najít? Nebo když něco neví kolegové a ptají se vás? Anebo když přijde do firmy někdo nový a musíte mu všechno dokola vysvětlovat? Existuje spousta důvodů, proč byste měli mít znalostní bázi (wiki) jako svůj digitální mozek. Notion se na to hodí dokonale.
Osobní (druhý) mozek
Ukládejte a organizujte si informace, data a myšlenky do svého druhého mozku - toho digitálního. Kdykoliv budete cokoliv potřebovat, vaše osobní wiki je neustále k dispozici.
Firemní wiki
Chcete mít jistotu, že firemní znalosti nezmizí s odchodem lidí, kteří je mají? Znalostní báze (alias wiki či knowledge base) je nástroj, který vám vyřeší mnoho zbytečného trápení.
Automatizace
Wiki nemusí být jen statický domov informací. Skrz propojení s dalšími aplikacemi a automatizaci může fungovat jako pokročilý digitální systém, který pracuje za vás.
Konzultace
Svůj digitální mozek nebo firemní bázi už máte, ale nefunguje tak, jak jste čekali? Žádný problém, pojďme to společně probrat a říct si, co je špatně a jak celý systém vylepšit.
Založte svůj firemní digitální domov
Jakmile se někdo na něco ptá opakovaně, znamená to, že by se informace měla uložit na místo, kam má daný člověk trvale přístup, aby si to mohl dohledat sám. A přesně o tom je celý koncept firemní digitální wiki. Uložíte do ní všechny informace a znalosti, aby si je nikdo nemusel pamatovat.
Zjednodušte si život s osobním digitálním mozkem
Digitální wiki je i pro jednotlivce, říkají se tzv. second brain. Nemusí jít přitom vůbec o práci - digitální mozek vám pomůže také s organizací čehokoliv ve vašem osobním životě. Proč mít něco v PC, něco na disku a něco dalšího třeba ještě jinde, když můžete mít všechno přehledně na jednom místě?
Nechte pracovat svou digitální centrálu za vás
Udělejte ze své digitální wiki pokročilou centrálu. Nemusí jít totiž jen o statické místo, kam si něco ukládáte. Můžeme ji propojit s dalšími aplikacemi a zavést automatizaci, díky čemuž ušetříte spoustu času, protože nebudete muset hromadu věcí dělat ručně. Čas je to nejdůležitější, tak proč jej ztrácet?
Jak spolupráce na wiki probíhá?
Na začátku probereme, co chcete ve své wiki mít. Já pak připravím návrh její struktury, dáme si k němu feedback, a po schválení vytvořím prvotní verzi wiki. Pak začneme ukládat obsah (třeba migrovat z jiných aplikací) a podle potřeby dolaďovat fungování wiki tak, aby vám vše vyhovovalo.
Digitální agentuře RVLT jsem znalostní bázi v Notionu vytvořil a nadále spravuji (mj. zavádím nové funkce Notionu, pokud to dává smysl). Základem jsou desítky interních a klientských návodů a procesů pro snadnou každodenní práci.
Specializovaná síť digitálních služeb potřebovala komplexní systém pro svou organizaci. Připravil jsem znalostní wiki mj. s přehledným rozcestníkem, snadnou organizací webinářů nebo návody k ovládání používaných aplikací.
Pro Mindset Mentors je Notion firemní centrálou, kde řeší např. klienty, schůzky či úkoly. Při auditu (viz případová studie) jsme společně vše zpřehlednili, opravili a zavedli vhodné funkce. Díky změnám teď šetří měsíčně až desítky pracovních hodin.
Digitální znalostní báze tvořím ve špičkovém nástroji Notion. Jsem přitom jeden z 50 nejvýše certifikovaných specialistů na celém světě (první v ČR). Stáhnout si můžete i předpřipravené šablony, např. digitální druhý mozek či firemní wiki.
Kdo jsem?
Notion používám od roku 2019 a pomohl jsem s ním už 70+ firmám a jednotlivcům z ČR i zahraničí. Píšu o něm články, točím videa, tvořím kurzy, webináře, šablony i newsletter. Založil jsem CZ & SK komunitu a jsem celosvětově 50. Notion Certified Consultant (20. v Evropě, první v ČR/SR) a první český Notion Ambassador, díky čemuž se dnes můžu podílet i na rozvoji samotného Notionu.
Petra Sobotková
spoluzakladatelka Mindset Mentors
„Bez Notionu si naše fungování v Mindset Mentors už nedokážu ani představit. Vždycky se nám s ním pracovalo dobře, ale po tomhle auditu? Nadšení - tak bych to asi shrnula :-). Díky Dálovi za pomoc s posunem hned o několik levelů výš.“
Kolik tvorba digitální Notion wiki stojí?
Záleží na tom, co budete potřebovat, takže vám spolupráci nacením individuálně. Orientačně počítejte s hodinovou sazbou 1 800 Kč, tvorba jednoduché znalostní báze začíná na 6 000 Kč.